Úvod‎ > ‎Nápoveda‎ > ‎

SMS Parkovací lístok pre Android


V prvom rade ďakujeme, že používate túto aplikáciu. Pomocou tejto aplikácie si môžete jednoducho a pohodlne zakúpiť SMS parkovací lístok vo vybraných mestách. Momentálne sú to Prešov, Trenčín, Martin, Košice a Bratislava.

NEW Update: ver. 0.9.2 - pridané mestá Banská Bystrica a Vranov nad TopľouAko funguje aplikácia SMS Parkovací lístok pre Android


Po nastavení evidenčného čísla v Nastaveniach sa v každej odoslanej SMS správe posiela toto evidenčné číslo vozidla spolu so skratkou mesta a parkovacej zóny, ktorú si užívateľ vyberie. Akonáhle si vodič zakúpi lístok cez SMS, v centrálnom systéme, ktorý zabezpečuje spoločnosť ASMS s.r.o., je evidované zakúpenie SMS lístka pre dané evidenčné číslo, mesto, zónu a čas trvania platnosti SMS lístka.

Do tohto systému má prístup i polícia, ktorá si môže takto overiť, či v systéme existuje platný SMS parkovací lístok pre vozidlo.

Ako si policajti overia, že mám platný SMS parkovací lístok?


V prípade, že policajt neuvidí papierový lístok z parkovacieho automatu za oknom automobilu, je povinný skontrolovať, či existuje pre dané evidenčné číslo, mesto a zónu platný SMS parkovaci listok v centrálnom systéme.

Vyúčtovanie zakúpených SMS lístkov

Cena za zakúpené SMS parkovacie lístky sa vám automaticky premietne do vaše mesačnej faktúry za telekomunikačné služby a na detailnom výpise uvidíte informáciu o zakúpených lístkoch.


Inštalácia aplikácie SMS Parkovací lístok z Android Marketu

Ak aplikáciu ešte nemáte nainštalovanú, môžete tak spraviť dvoma spôsobmi:
  1. Manuálne vyhľadajte názov aplikácie SMS Parking Slovakia v Android Markete
  2. Naskenujte si tento QR kód

Nastavenie EČV

Predtým ako začnete aplikáciu používať, nastavte si vaše evidenčné číslo vozdila v záložke Nastavenia. EČV zadajte spolu bez medzier. Napríklad BA1234.

Objednanie SMS parkovacieho lístka cez Android aplikáciu

1) Vyberte mesto
2) Vyberte parkovaciu zónu (ak neviete, zistíte ju z najbližšieho parkovacieho automatu, viď. obrázok)


3) Odošlite SMS
3) Do 2 minút obdržíte SMS parkovací lístok. Tento lístok sa vám automaticky uloží do Histórie.

POZOR: Ak do 2 minút neobdržíte SMS parkovací lístok, takto zakúpený SMS lístok je neplatný. Mohlo dôjsť k dočasnému preťaženiu systému alebo úplnému výpadku. Môžete sa pokúsiť zopakovať objednanie SMS parkovacieho lístka, alebo zakúpiť parkovací lístok z parkovacieho automatu.

4) 10 minút pred vypršaním lístka vám príde ďalšia upozorňujúca SMSka a aplikácia vás taktiež upozorní pred vypršaním platnosti SMS parkovacieho lístka.
5) Následne si môžete predĺžiť platnosť SMS parkovacieho lístka opätovným zaslaním rovnakej SMSKy.

Predĺženie SMS parkovacieho lístka cez Android aplikáciu

10 minút pred vypršaním platnosti SMS parkovacieho lístka obdržíte upozornenie cez SMS. 5 minút pre vypršaním vás aplikácia upozorní notifikáciou. Kliknutím na upozornenie sa otvorí úvodná obrazovka, kde si môžete objednať ďalší SMS parkovací lístok a predĺžiť tak jeho platnosť. SMS parkovací lístok musí byť zakúpený pre to isté mesto a parkovaciu zónu.

Čo ak som vymazal platný SMS parkovací lístok z Histórie?

Žiadna panika. SMS parkovací lístok je stále v adresári prijatých SMSiek. Stačí otvoriť danú SMSku.

Podporované Android zariadenia

Aplikácia je určená pre zariadenia Android s OS 1.5 a vyšším. Aplikácia umožňuje inštaláciu na SD kartu.


Limitácie a obmedzenia

  1. Aplikácia momentálne nepodporuje spracovanie SMSiek pre užívateľov s predplateným parkovacím kreditom. Niektoré prijaté SMSky nemusia byť automaticky spracované. Ak obdržíte takúto SMSku, dajte nám vedieť. Ďakujeme.
  2. Aplikácia nepodporuje zaslanie duplikátneho lístka v prípade že ste si ho vymazali.

Mailinglist

Ak chcete dostávať novinky o mobilných aplikáciách, prihláste sa do nášho mailinglistu.